עבודות עפר ומחפרון

עבודות עפר

עבודות עפר נעשות על ידי חברות המתמחות ומנוסות בעבודות חפירה או העברה של עפר, חברות אלה הן בעלות ידע נרחב ומקיף בקידום ופיתוח תשתיות.
עבודות עפר מעסיקות עובדים מקצועיים כמו מהנדסים והנדסאים, אשר מעניקים פתרונות לעבודות מורכבות הדורשות תכנון ודיוק רב כמו בנוסף לאיטום בסנפלינג.
עבודות עפר הן לרוב עבודות יקרות מאד, שכן יש שימוש במכונות יקרות כמו מגרדות, משאיות, מכונות קידוח ועוד, מכונות אשר יקר מאד לתחזק אותן.
בשנים האחרונות בעקבות סלילה ושיפוץ של כבישים רבים יש צורך להעסיק חברות המעניקות שירותים של עבודות עפר.
כאשר מבצעים עבודות עפר יש לבחון היבטים רבים וחשובים כמו עמידה בתקני בטיחות של הכלים והציוד הנדרש, איכות החומרים וכמו כן תקני בטיחות של העובדים.
חברות המתמחות בעבודות עפר נותנות פיתרון לעבודות חפירה מקצועית, עבודות במחצבה, מיחזור פסולת, עבודות בובקט ועוד.
עבודות עפר עשויות להיות מורכבות במיוחד, בעיקר בגלל התנועה המרובה שלא תמיד מאפשרת עבודה רציפה, כמו כן אין מרחב מספק למכולות, דחפורים ולשאר מכונות כבדות.

מחפרון

חברות בניה רבות מספקות פיתרון כולל ומקיף לעבודות חפירה באמצעות מחפרון, שעלויותיו אמנם גבוהות אך הוא נחוץ לעבודות בניה רבות.
מחפרון הוא כלי עבודה יעיל, הנכלל בציוד מכני הנדסי או מצ"ה והוא משמש בעיקר לעבודת חפירות, התקנת אספלט תחזוקה שוטפת של כבישים, תשתיות ועוד.
השימוש במחפרון הוא בעיקר לפינוי פסולת של בניה, העמסתה או הזזתה ובגלל מבנהו הקטן יחסית, יכול המחפרון להיכנס למבנים צרים.
מחפרון, שנקרא גם בובקט, דומה מאד לטרקטור, גם הוא נע על גלגלים ואף ביכולתו של המחפרון לבצע סיבוב סביב צירו ובכך להשלים טווח רחב יותר של עבודות.
מיני מחפרון הוא חלק מציוד מכני כמו המחפרון אך בניגוד אליו, המיני מחפרון יכול להיכנס למקומות צרים במיוחד ולבצע חפירות במקומות שהנגישות אליהם היא מוגבלת.
מחפרון הוא כלי עבודה יעיל בכך שאינו מצריך הפעלה מבפנים, בדרך זו ניתן לחסוך בעלויות היקרות גם כך בהפעלת המכונה ולהפעיל מספר מחפרונים במקביל.
המחפרון יכול להגיע למהירות של עד ל-30 ק"מ בשעה ולהרים משקל גבוה של עד 2000 ק"ג, יתרונות אלה הם משמעותיים בעיקר לעבודות של סלילה ותחזוקה של כבישים.