ניסור בטון ומשאבות בטון

ניסור בטון

ניסור בטון מתייחס לשלל עבודות של בנייה או הריסה, במגוון של תחומים במגזר הפרטי או העסקי.
השימוש העיקרי בניסור בטון הוא לפתיחת פתחים שונים, הריסה של מבנים, קירות, צינורות ויציקות למיניהם וניסור הבטון הוא אמצעי הכרחי לרוב.
כיום חדרי ממ"ד רבים נבנים באמצעות ניסור בטון, מאחר וחדר הממ"ד הוא תוספת הכרחית בבתים חדשים ישנו צורך בחציבה וניסור בטון ואיטום גגות מתקדם גם במקרים אלה.
ניסור בטון מאפשר פתיחה או הרחבה של מקומות, לצורך התקנת חלונות, דלתות או חדרים שונים בסקטורים שונים בתעשייה.
בעבר ניסור בטון היה כרוך בעבודה מסורבלת, המלווה בלכלוך רב ונזקים אפשריים למבצעי הניסור ולסובבים אותו אך כיום, טכניקות ניסור חדישות, הנעשות על ידי כלים שונים, מאפשרות עבודה נקייה ומדוייקת יותר.
יש שימוש רב בניסור בטון על ידי מסור דיסק יהלום, מכיוון שבטון הוא חומר קשה ביותר לכן יש צורך בחומר קשה עוד יותר כמו היהלום, המאפשר גם עבודה מדויקת יותר.

משאבות בטון

משאבות בטון הן מכונות כבדות ומסורבלות אשר נישאות על גבי משאיות, על כן יש צורך שהמשאיות יהיו מותאמות לנשיאת משקל גדול והובלתו.
השימוש במשאבות בטון הוא רחב אך גם יקר מאד, בהתאם לאופי העבודה המתבצעת ולגודל המשאבה, הכוונה היא לאורך מטרים של המשאבה.
משאבה משולבת היא משאבת בטון הנישאת על מערבל בטון, השימוש במשאבה זו היא לרוב בעבודות על יציקות קטנות, היתרון במשאבה זו הוא שהיא זולה יותר.
משאבות בטון הן כלי יקר מאד ועל כן יש להשתמש בהן באופן זהיר ומבוקר ולדאוג שמי שמפעיל אותן יהיה בעל ידע וניסיון מתאימים להפעלת מכונות כבדות.
השימוש במשאבות בטון יכול להתייחס גם לבנייה של בריכות בחצרות, שכן באמצעות משאבות אלו ניתן להגיע גם למקומות צרים בעלי גישה מוגבלת.